Geçici İş Görmezlik Süresine İsabet Eden Tatillerde Ödenek Alınabilir mi?

İş Kanununun 48. maddesine göre; İşçilere geçici iş göremezlik ödeneği verilmesi gerektiği zamanlarda geçici iş göremezlik süresine rastlayan ulusal bayram, genel tatil ve hafta tatilleri, ödeme yapılan kurum veya sandıklar tarafından geçici iş göremezlik ölçüsü üzerinden ödenir.

Hastalık nedeni ile çalışılmayan günlerde Sosyal Sigortalar Kurumu tarafından ödenen geçici iş göremezlik ödeneği aylık ücretli işçilerin ücretlerinden mahsup edilir

Hakkında iskanunu

Göz atın

SGK’nın Kod 29 Değişiklikleri Neler Getirecek?

SGK’nın Kod 29 Değişiklikleri Neler Getirecek?

İşten çıkış nedeni kodlarında son zamanlarda yapılan değişikliklerle birlikte işten çıkış süreçlerini uzman gözüyle yeniden değerlendiriyoruz.