687 Teşviki Devam Edecek mi?

9 Şubat 2017 tarihli Resmi Gazete’de yer alan 687 sayılı KHK ile yeni prim teşviki uygulaması hakkında “ 687 Teşviki Devam Edecek mi? ” sorusu, yeni çalışma yılı ile birlikte kamuoyunun gündeminde yer alıyordu.

Bilindiği üzere, Ocak 2018 tarihi itibarıyla 687 teşviği başta olmak üzere 4447 sayılı Kanuna eklenen Geçici 17. Madde’de yer alan teşvikler son buldu. Medyada “Bir ay senden, bir ay benden” olarak nitelendirilen yeni teşvikin cumhurbaşkanının onayı sonrası kanunda yerini alması beklenirken, 687 sayılı kanunla getirilmiş teşvikin son bulmasıyla istihdam rakamlarının ne ölçüde değişeceği veya bu teşvikin yerine hangi devlet katkılarının kullanılabileceği şimdiden merak konusu oldu.

687 Teşviki Sona Eren Sigortalı 6111 Teşvikinden Yararlanabilir mi?

2018 Ocak ayı itibarıyla 687 ve 6111 teşvik şartlarının her ikisini birden sağlayan sigortalılar için, 687 sayılı KHK’de yer alan “Bu madde ile düzenlenen destek unsurundan yararlanmakta olan işverenler, aynı sigortalı için aynı dönemde diğer sigorta primi, teşvik, destek ve indirimlerden yararlanamaz” hükmü yüzünden engel vardı.

Ancak 2018 yılında yürürlükten kalkan 687 teşviki, doğal olarak bu engeli de ortadan kaldırdı. Artık, şartları sağlamakta olan sigortalılar için 6111 Teşviki veya diğer teşviklerden faydalanma konusunda bir engel bulunmamakta.tesvikreklam

2018’de yürürlüğe girecek olan ve geçmiş yıllardan devam eden tüm teşvikleri derlediğimiz “2018 Teşvikleri” içeriğimizi okuyabilirsiniz:

2018 Teşvikleri

Hakkında Datassist Mevzuat Kulübü

Göz atın

Engelli Vergi İndirimi Yazısı ile Emeklilik

Engelli Vergi İndirimi Yazısı ile Emeklilik

Dezavantajlı bireylere birçok ayrıcalık tanınıyor. Bunlardan birisi de emeklilik, işte şartları!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir