MuhSGK’da Düzeltme Beyannamesi Nasıl Verilir?
MuhSGK’da Düzeltme Beyannamesi Nasıl Verilir?

MuhSGK’da Düzeltme Beyannamesi Nasıl Verilir?

Beklenen ertelemenin gerçekleşmemesi ile birlikte, Muhtasar Prim ve Hizmet Beyannamesi 1 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla tüm Türkiye’de uygulanmak üzere yürürlük kazandı. Artık aylık prim ve hizmet bildirgeleri, Gelir İdaresi Başkanlığının MuhSGK bildirim ekranı üzerinden Kuruma gönderilecek. Temmuz ayının beyannamesi için son tarih ise 26 Ağustos.

Beyannamenin verilmesi ile ilgili detayları paylaştığımız videomuzu daha önce sitemize ekleyerek sizlerle paylaşmıştık. (Yazının sonundaki linkten ulaşabilirsiniz)

Aylık prim hizmet bildirgesinin düzeltme işlemlerini SGK üzerinden kolayca gerçekleştirebilirken, MuhSGK ekranlarının açılması ile birlikte düzeltme işlemlerinin nasıl yapılacağı merak konusu oldu. Düzeltme işlemi iki farklı alan üzerinde yapılabiliyor: SGK bildirimlerinde ya da vergi ile ilgili yapılmış bildirimlerde. Hangi alanda nasıl bir işlem yapılmalı? Beyanname ekranında tutarlar nasıl değiştirilir? Ek beyanname nasıl verilir?

Bu sorulardan yola çıkarak MuhSGK’da düzeltme beyannamesi nasıl verilir konulu videomuzu sizler için hazırladık.

MuhSGK beyannamesi video anlatımı için tıklayın.

Hakkında Datassist Admin

Göz atın

Bedelli Askerlikte Kıdem Tazminatı

Bedelli Askerlikte Kıdem Tazminatı

Dönem dönem bedelli askerliğin gündeme gelmesi, iş hayatını her zaman yakından ilgilendirdi. Peki bedelli askerlikle işten ayrılan kişi, kıdem tazminatı alabilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir