Ana Sayfa / Etiket Arşivleri: izin sürelerinin

Etiket Arşivleri: izin sürelerinin

İşveren İşçisine Refakatçi İzni Vermek Zorunda Mıdır?

isveren-iscisine-refakatci-izni-vermek-zorunda-midir

Tahmini okuma süresi: 2 dk. Bilindiği üzere çalışanların izinleri konusunda Yasamız oldukça açık ve geniş bir yorum içermektedir. Siz değerli site ziyaretçilerimizden oldukça sık soru gelen bir konu olması sebebi ile “Refakatçi İzni” konusuna değineceğiz. 22.5.2003 tarih ve 4857 sayılı İş Kanununun “Hafta tatili ücreti” başlıklı 46. maddesinin ikinci fıkrasının …

Devamı »