Ana Sayfa / Yasal Değişiklikler / 2018 Bordro Parametreleri
bordro-parametreleri

2018 Bordro Parametreleri

2018 Asgari Ücret rakamı brüt 2.029,50 TL olarak açıklandı. Ücretin belirlenmesiyle birlikte Asgari ücrete bağlı değişen tüm bordro parametreleri de yeniden hesaplandı. 2018 Bordro Parametreleri için tablomuzu inceleyebilirsiniz.

Kıdem Tazminatı tavanı, çocuk yardımı, çocuk zammı, aile yardımı, engelli vergi indirimi / sakatlık indirimi, asgari ücret parametleri, SGK Tavan Matrahı /Prime Esas Kazanç Matrahı Tavanı, Günlük Asgari Ücret, Net Asgari Ücret, AGİ tutarları, Özel Sigorta İndirimi, Sağlık Sigortası İstisnası, Bireysel Emeklilik İstisnası, Vergi Dilimleri, Gelir Vergisi Oranları, Gelir Vergisi Tarifesi, Damga Vergisi Oranı, Yemek Yardımı İstisnası, Nakit Yemek Parası indirim istisna ve muafiyetlerinden oluşan bordro parametrelerimiz 2018 birinci döneminde geçerlidir. Bu rakamlar yıl içerisinde kanun ve kararlarla güncellenebilir.

 

Hakkında Datassist Mevzuat Kulübü

Göz atın

2017 yılı Asgari Ücreti Açıklandı

2017 yılı Asgari Ücreti Açıklandı

Asgari Ücret Komisyonunda görüşmeler sürerken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu Asgari Ücret tutarı ile …

Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalıştırılacak İşçilerin Mesleki Eğitimlerine Dair Tebliğ

31 Mayıs 2009 PAZAR Resmî Gazete Sayı : 27244 TEBLİĞ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından: …

1 yorum

  1. Ramazan çelik

    Sodeks e yüklenen yemek parası maaş bodrosuna yansımıyor ben sordum biz sodeks e yatırıyoruz o yuzden diyorlar doğrumudur maaş bordosunda yol gözüküyor yemek 0 yazıyor ne yapmalıyız iyi günlet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir