687 Teşviki Devam Edecek mi?

9 Şubat 2017 tarihli Resmi Gazete’de yer alan 687 sayılı KHK ile yeni prim teşviki uygulaması hakkında “ 687 Teşviki Devam Edecek mi? ” sorusu, yeni çalışma yılı ile birlikte kamuoyunun gündeminde yer alıyordu.

Bilindiği üzere, Ocak 2018 tarihi itibarıyla 687 teşviği başta olmak üzere 4447 sayılı Kanuna eklenen Geçici 17. Madde’de yer alan teşvikler son buldu. Medyada “Bir ay senden, bir ay benden” olarak nitelendirilen yeni teşvikin cumhurbaşkanının onayı sonrası kanunda yerini alması beklenirken, 687 sayılı kanunla getirilmiş teşvikin son bulmasıyla istihdam rakamlarının ne ölçüde değişeceği veya bu teşvikin yerine hangi devlet katkılarının kullanılabileceği şimdiden merak konusu oldu.

687 Teşviki Sona Eren Sigortalı 6111 Teşvikinden Yararlanabilir mi?

2018 Ocak ayı itibarıyla 687 ve 6111 teşvik şartlarının her ikisini birden sağlayan sigortalılar için, 687 sayılı KHK’de yer alan “Bu madde ile düzenlenen destek unsurundan yararlanmakta olan işverenler, aynı sigortalı için aynı dönemde diğer sigorta primi, teşvik, destek ve indirimlerden yararlanamaz” hükmü yüzünden engel vardı.

Ancak 2018 yılında yürürlükten kalkan 687 teşviki, doğal olarak bu engeli de ortadan kaldırdı. Artık, şartları sağlamakta olan sigortalılar için 6111 Teşviki veya diğer teşviklerden faydalanma konusunda bir engel bulunmamakta.tesvikreklam

2018’de yürürlüğe girecek olan ve geçmiş yıllardan devam eden tüm teşvikleri derlediğimiz “2018 Teşvikleri” içeriğimizi okuyabilirsiniz:

2018 Teşvikleri

Hakkında Datassist Mevzuat Kulübü

Göz atın

Geçici İş Görmezlik Raporunda Ücretin Hesaplanması

Geçici İş Görmezlik Raporunda Ücretin Hesaplanması

İstirahat raporlarının hesaplamasında önemli bir değişikliğe gidildi. Değişiklik kimleri kapsıyor? Yeni hesaplamada hangi ücretler dikkate alınacak?

1 yorum

  1. Kamu Devlet hastanesinde güvenlik görevlisi olarak çalışmaktayım. Son 2 3 yıldir ritim bozukluğum oluşmaktadır. Ve bizim Amir ve şefler 24 saatlik nöbetler üzerinde ısrarcıdırlar yani 24 saat çaliş 72 dinlen. ama kurum müdürude kabul etmiyor bizimkilerde ısrarcıdir. Sormak istediğim soru şu , benim ritim bozukluğum oldugundan dolayı 24 saat nöbetini tutabilecegime güvenmiyorum bu beni daha da yorar , bunun için nalabilirim ? Diğer bir sorumda 24 saatlik gece nöbetinde geceleri ekstradan mesai yatıriyorlarmı tşk ler ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir