Ana Sayfa / Yasal Değişiklikler / Ücret Hesaplamalarına İlişkin 2007 Yılı Parametreleri

Ücret Hesaplamalarına İlişkin 2007 Yılı Parametreleri

Bilindiği üzere, çalışanların ücretleri; elde edildikleri dönemler itibari ile SSK primleri, işsizlik sigortası primi, gelir vergisi ve damga vergisi kesintilerine tabi tutulmaktadır. Sözü edilen kesintilerin gerçekleştirilmesi, çalışanların ücretlerinin saptanması sırasında esas alınacak değişkenler, yasal düzenlemelerle hüküm altına alınmaktadır.

Bilindiği üzere, çalışanların ücretleri, elde edildikleri dönemler itibari ile SSK primleri, işsizlik sigortası primi, gelir vergisi ve damga vergisi kesintilerine tabi tutulmaktadır. Sözü edilen kesintilerin gerçekleştirilmesi, çalışanların ücretlerinin saptanması sırasında esas alınacak değişkenler, yasal düzenlemelerle hüküm altına alınmaktadır.

Gerek asgari ücret, gerekse devlet memurlarının aylık katsayıları ve ek gösterge rakamlarına bağlı olarak, 01.07.2007 tarihinden itibaren söz konusu parametrelerde bazı değişiklikler oluşmaktadır.

01.07.2007-31.12.2007 tarihleri için, ücret hesaplamaları sırasında gerçekleştirilecek uygulamalara ilişkin ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Hakkında iskanunu

Göz atın

SGK İşe Giriş İşlemlerinde Bunlara Dikkat

SGK İşe Giriş İşlemlerinde Bunlara Dikkat

İşe başlamasına karar verilen bir işçi için yapılması gereken işlemlerin en üst sırasını; çalışanı SGK’ya …