Ana Sayfa / Haberler / SGK Yapılandırma Süresi İçin 2 Şubat Son Tarih
sgk-yapilandirma-suresi

SGK Yapılandırma Süresi İçin 2 Şubat Son Tarih

Tahmini okuma süresi: 2 dk.

Sosyal Güvenlik Kurumuna yaptığı açıklama ile ; sigorta primlerinin yapılandırılması kapsamında 2 milyon 42 bin 122 başvuru yapıldığı belirtmiştir. 6552 sayılı Torba Yasa ile işverenlerin ve vatandaşların prim borçlarının yapılandırma son tarihi 2 Şubat 2015 günü Pazartesi’dir.

İşverenlerin, çalıştırdığı sigortalıların prim borçlarına yapılandırma başvuru süresinin ve aynı şekilde işyeri sahibi niteliğinde 4/b primi borcu olan vatandaşların başvuru süresinin de son tarih olarak 2 Şubat Pazartesi günü olduğunu önemle hatırlatmak isteriz.

Bakanlar Kurulu kararı uyarınca 1 ay uzatılan yapılandırma  müracaatları kapsamında, ilk taksit ödeme süresi ise 2 Mart’ta sona erecek. Prim borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşların bağlı bulundukları Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine veya Sosyal Güvenlik Merkez müdürlüklerine başvurması gerekmektedir.

6552 sayılı Torba Yasa kapsamında 1 Ekim 2014’te  başlatılan prim borçları yapılandırma süresi, işveren ve sigortalı borçları için  2 Şubat Pazartesi günü, Genel sağlık Sigortası (GSS) borçları için ise 30  Nisan‘da sona erecek.

 

Hakkında iskanunu

Göz atın

SGK İşe Giriş İşlemlerinde Bunlara Dikkat

SGK İşe Giriş İşlemlerinde Bunlara Dikkat

İşe başlamasına karar verilen bir işçi için yapılması gereken işlemlerin en üst sırasını; çalışanı SGK’ya …